Вертикалният Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Приятно място за общуване
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада

Go down 
+2
Бижутера
DeyanFCK
6 posters
АвторСъобщение
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyЧет Яну 06, 2011 9:16 am

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада SV%20Sodingen%201912

"Зодинген е единственият германски отбор, който практикува английски стил", е казал Зеп Хербергер за закалената от тежък труд команда. През сезон 1954/55 вестфалският тим сътворява сензация.

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада 106133_huge

През лятото на 1954 г. германският национален отбор се завръща от Швейцария със "Златната Нике" в багажа си. Реализаторът на легендарното победно попадение от финала срещу Унгария, Хелмут Ран, ще стане шампион на страната си със своя Рот-Вайс Есен в последвалия сезон. Сензацията на годината обаче принадлежи на един друг рурски отбор. Зодинген, отборът от едноименния квартал на град Херне, разположен на границата с Кастроп-Рауксел, съставен от истински миньори намира място на първите страници на германските спортни издания през първата година след "Чудото в Берн". Най-успешната ера от историята на зелено-белите започва с класирането в Оберлига Запад през 1952 г. ...

В сянката на минната конструкция "Цехе Мон Сени" клубът от предградията си пробива път от окръжните лиги до най-високия германски футболен ешелон. Още докато играе във Втора лига Запад "Кометата на Запада" електризира хернските зрители до такава степен, че домашния Глюк-Ауф-Щадион ("Глюк Ауф" е миньорски поздрав в Рурската област, изразяващ пожеление смяната в мината да приключи безаварийно и без злополуки - бел. DeyanFCK) редовно се къса по шевовете. Стадионът на Зодинген не е в състояние да задоволи силния интерес на запалянковците, така че се налага известно неговор разширяване, но то е завършено навреме за класирането в оберлигата и Глюк-Ауф-Щадион става конкурентоспособен на другите първодивизионни терени.

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада 20100529_25
Глюк-Ауф-Щадион и Цехе Мон Сени на заден план през април'54 - Зодинген губи от Кьолн с 1:2 пред 28 000 души. През 1975 г. стадионът е разрушен и след това е изграден наново.

След единайстото си място в първия сезон на оберлигата, отборът на треньора Фриц Зилкен се разминава на косъм с изпадането през втората си година в дивизията, завършвайки на 14-та позиция. Характерът на зодингенските играчи е описан от защитника Лео Конопчински, който по това време е и машинист на влакчето, извозващо въглища от мините: "Когато противникът вече се умори, в последните 20 минути, тогава ние се хвърляхме с всички сили и минавахме по същество. И тогава Хайнц Едлер казваше : "Очистете ги!" Това не означава, че сме играли нечестно или нещо такова . Тогава обаче не пропускахме да влезем в нито едно единоборство и използвахме по най-добрия начин нашата физическа сила и кондиция."

Зеп Хербергер е казал за закалената от тежък труд команда, че това е "единственият германски отбор, който играе по английски". Този стил става все по-успешен, а футболистите от Херне сензационно завършват редовния сезон в третата си година в елита на второ място след доминиращия Рот-Вайс Есен.

Там е Зодинген - пред Шалке, Борусия Дортмунд и пред Кьолн! Миньорите получават правото да участват в квалификациите за финалния рунд за определяне на шампиона на страната. Буквалният "Никой" на германската футболна карта хвърля първата бомба на 4 май 1955 г. Конопчински, Адамик и компания помитат Ройтлинген с 3:0 в Лудвихсхафен и така пътят към германските футболни финали за първенство е открит!

Регламентът за определяне на германския шампион е следният: В две групи с по 4 отбора се играе по принципа "всеки срещу всеки" при разменено гостуване, а победителите във всяка група играят на финала за "Сребърната салатиера". За първия си двубой зодингенците пътуват за хамбургския Фолкспаркщадион, където срещат "100-головото нападение", съставено от Уве Зеелер и Клаус Щюрмер. Пред 60 000 зрители гостите злощастно губят от Хамбургер ШФ с 0:1. С човек по-малко Зодинген изравнява малко преди края, но съдията от Касел не признава попадението на Франц Вехтер поради игра с ръка.

Във втората си среща момчетата на наставника Зилкен показват, че класирането им в никакъв случай не е случайно. На Глюкауф-Кампфбан в Шалке, където зелено-белите домакинстват по изключение, е разбита Виктория Берлин, а берлнчани са пратени обратно у дома с 5:1.

На 22 май най-после се състои "мачът на мачовете" срещу великия Кайзерслаутерн, който започва гостуването си на Глюкауф-Кампфбан с четирима световни шампиони от предходната година. Почти 80 000 запалянковци искат да гледат срещата на живо, а 55 000 от тях намират място по трибуните, до страничните линии на терена и около мрежите на вратите, за да гледат най-значимото събитие в историята на отбора Зодинген. Мачът завършва 2:2, Зодинген играе като равен с равен срещу пфалцкия гранд и футболна Германия потърква невярващо очи. "Днес видяхме една от най-красивите срещи от дълго време насам, като тя е достойна дори за финал. Без футболния гений на Фриц Валтер Лаутерн беше уязвим за бурните атаки и удари на вестфалската единадесеторка", пише списание "Кикер" след паметния двубой. Вернер Лийбрих също отдава заслужено уважение на футболистите на домакина: "Приятно съм изненадан от Зодинген. Не мога да си обясня защо този тим е обвиняван за неспортсменство", споделя халфът.

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада SVS_schalke_400
80 000 души искат да гледат домакинството на Зодинген срещу Кайзерслаутерн през 1955 г. Така футболистите от предградието на Херне играят на претъпкания стадион на Шалке Глюкауф-Кампфбан. Полицията отчаяно се опитва да въдвори ред в човешкото море.

В ответната среща играчите от Херне все пак влизат в ролята на "Грубиянската трупа" и зрителите на Бетценберг ги посреща с освирквания. Крайният резултат отново е 2:2 - още един впечатляващ успех за зодингенците, които изненадващо попадат в ситуацията, че ако победят в двата си оставащи мача срещу Хамбург и Виктория Берлин, то те ще бъдат единият претендент за титлата на финала. След победа с 3:2 на Олимпийския стадион в Берлин срещу Виктория, Зодинген приема Хамбургер Шпортферайн на кьолнския Мюнгерсдорфер Щадион. Крайното 1:1 не класира нито северногерманците, нито задочните домакини напред, тъй като Кайзерслаутерн побеждава в последния си мач и събира най-много точки в групата, класирайки се за финала.

Зодинген завършва груповата фаза на трето място, плътно зад Хамбург. "Кометата на Запада" е достигнала своя зенит. Отборът, който е канен за множество приятелски мачове както в своята страна, така и в чужбина, през следващите години изпада в все по-сериозни финансови затруднения. С угасването на минното дело в региона идва и упадъкът на свързаните с него спортни клубове.

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада H%C3%A4nnesAdamik_50er
"Хенес" Адамик се радва след гол
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyЧет Яну 06, 2011 9:44 am

Е този отбор за пръв път го чувам, признавам си sunny
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyЧет Яну 06, 2011 10:17 am

Бижутера написа:
Е този отбор за пръв път го чувам, признавам си sunny

Е как да си го чувал като свръхзапознатите и експертните български журналисти пишат само за някакви циркаджийски отбори?! В момента Зодинген играе в седма дивизия (Вестфалската ландеслига, подразделение 3) - ето го класирането от "Кикер". Как да не харесва човек подобни истории, направо пълнят душата на истинските фенове sunny
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyЧет Яну 06, 2011 12:19 pm

Да, наистина, такива отборчета носят харизмата на истинския футбол!
Върнете се в началото Go down
unist_gp

unist_gp


Брой мнения : 570
Join date : 02.12.2010
Age : 45

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyЧет Яну 06, 2011 2:35 pm

адаш, няма ли отбор Вестфалия Херне? тези Зодинген са правили дербита lol!
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 4:41 am

15 1. FC Lok Leipzig 10 1 5 4 13:18 -5 8
Тъжно, такъв голям отбор е пред завръщане в обратно в 6та дивизия (както и да се нарича тя)
Върнете се в началото Go down
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 4:51 am

wolf написа:
15 1. FC Lok Leipzig 10 1 5 4 13:18 -5 8
Тъжно, такъв голям отбор е пред завръщане в обратно в 6та дивизия (както и да се нарича тя)
Чак не е за вярване,как отбор играл финал в ЕКТ преди 20 и няколко години днес е в 5-та лига Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Foriger

Foriger


Брой мнения : 293
Join date : 01.12.2010
Местожителство : София

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 5:24 am

Деян ми беше разкавал ,как сега в Лайпциг отборът в който се инвестират пари се казва RB Leipzig, а традиционните отбори са оставени да си живеят както могат.
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 5:39 am

Инвестира се там защото Лок са отказали да бъдат брандирани с Red Bull.
Върнете се в началото Go down
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 5:50 am

wolf написа:
Инвестира се там защото Лок са отказали да бъдат брандирани с Red Bull.

Въпрос на мироглед и чест, ако питаш мен king
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 6:36 am

Поне гледаме заводските дербита Байер срещу Фолксваген и срещу SAP, които привличат тоооолкова много интерес. Очаква се скоро издигането на отборите на Ред Бул, Ауди и тем подобни. Как да не се радвам, че BASF не инвестират във футбола scratch

Все пак, поне налице е правилото 50+1, което е за предпочитане пред това разни арабски шейхове, руски олигарси, американски евреи и тайландски политици да си перат парите в германския футбол. Затова ми е малко смешно като започнат да ми обясняват колко по-силни са английските, италианските и испанските отбори спрямо германските клубове.

Разни хора, разни идеали. Дано футболната лига разследва Хоп за заобикалянето на правилата, което за мен е факт.

Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
Foriger

Foriger


Брой мнения : 293
Join date : 01.12.2010
Местожителство : София

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 6:38 am

DeyanFCK написа:
Поне гледаме заводските дербита Байер срещу Фолксваген и срещу SAP, които привличат тоооолкова много интерес. Очаква се скоро издигането на отборите на Ред Бул, Ауди и тем подобни. Как да не се радвам, че BASF не инвестират във футбола scratch

Все пак, поне налице е правилото 50+1, което е за предпочитане пред това разни арабски шейхове, руски олигарси, американски евреи и тайландски политици да си перат парите в германския футбол. Затова ми е малко смешно като започнат да ми обясняват колко по-силни са английските, италианските и испанските отбори спрямо германските клубове.

Разни хора, разни идеали. Дано футболната лига разследва Хоп за заобикалянето на правилата, което за мен е факт.

Sap не ме взеха на работа.Не ми говори за тях...
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 6:43 am

Foriger написа:
DeyanFCK написа:
Поне гледаме заводските дербита Байер срещу Фолксваген и срещу SAP, които привличат тоооолкова много интерес. Очаква се скоро издигането на отборите на Ред Бул, Ауди и тем подобни. Как да не се радвам, че BASF не инвестират във футбола scratch

Все пак, поне налице е правилото 50+1, което е за предпочитане пред това разни арабски шейхове, руски олигарси, американски евреи и тайландски политици да си перат парите в германския футбол. Затова ми е малко смешно като започнат да ми обясняват колко по-силни са английските, италианските и испанските отбори спрямо германските клубове.

Разни хора, разни идеали. Дано футболната лига разследва Хоп за заобикалянето на правилата, което за мен е факт.

Sap не ме взеха на работа.Не ми говори за тях...
Да разбирам, че не си фен на Хофенхайм? Razz
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 6:52 am

Ауди освен спонсор на Байерн (втори най-голям след Алианц мисля) и поддържането на Инглощад жив май друго участие във футбола нямат, не намирам логиката ти в случая. А иначе Фолксваген ще купят Алфа Ромео до няколко месеца, като е възможно да бъде включен и Ферари в сделката. Общо щяло да им излезе към 6-7млрд при СВОБОДЕН капитал от 19млрд евро Shocked Това им били парите за странични дейности, като например 8млрд за 5 години дадоха на Ауди за разработка на нови модели.
Върнете се в началото Go down
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 7:11 am

Ауди направиха чисто нов стадион на Инголщад, отделно от това логото им стои на фланелките им! Това значи, че в касата на Инголщад годишно попада никак не малка сума пари от ауди sunny
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 7:22 am

wolf написа:
Ауди освен спонсор на Байерн (втори най-голям след Алианц мисля) и поддържането на Инглощад жив май друго участие във футбола нямат, не намирам логиката ти в случая. А иначе Фолксваген ще купят Алфа Ромео до няколко месеца, като е възможно да бъде включен и Ферари в сделката. Общо щяло да им излезе към 6-7млрд при СВОБОДЕН капитал от 19млрд евро Shocked Това им били парите за странични дейности, като например 8млрд за 5 години дадоха на Ауди за разработка на нови модели.

Ауди е едър акционер в "Байерн АД" и е втори по брой акции след Адидас (двете компании държат общо около 16% от акциите). Алианц не е съществен собственик на капитал в АД-то. Не мисля, че Инголщат е "поддържан жив", а по-скоро е изстрелян към невиждани висоти - изкачването на един клуб до втора (!) дивизия за 4 (!) години след създаването му е невиждан успех. Виж какви футболисти играят там и на какъв стадион се играе. За мен това е нещо изключително солидно. Логиката ми е, че търговските дружества по изкуствен начин изместват футболните традиции, градени повече от век.

Какво е свободен капитал? scratch
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 7:57 am

DeyanFCK написа:
wolf написа:
Ауди освен спонсор на Байерн (втори най-голям след Алианц мисля) и поддържането на Инглощад жив май друго участие във футбола нямат, не намирам логиката ти в случая. А иначе Фолксваген ще купят Алфа Ромео до няколко месеца, като е възможно да бъде включен и Ферари в сделката. Общо щяло да им излезе към 6-7млрд при СВОБОДЕН капитал от 19млрд евро Shocked Това им били парите за странични дейности, като например 8млрд за 5 години дадоха на Ауди за разработка на нови модели.

Ауди е едър акционер в "Байерн АД" и е втори по брой акции след Адидас (двете компании държат общо около 16% от акциите). Алианц не е съществен собственик на капитал в АД-то. Не мисля, че Инголщат е "поддържан жив", а по-скоро е изстрелян към невиждани висоти - изкачването на един клуб до втора (!) дивизия за 4 (!) години след създаването му е невиждан успех. Виж какви футболисти играят там и на какъв стадион се играе. За мен това е нещо изключително солидно. Логиката ми е, че търговските дружества по изкуствен начин изместват футболните традиции, градени повече от век.

Какво е свободен капитал? scratch
Деяне,мисля,че "Ауди" и "Адидас" има по 9,9 % от акциите на Байерн Rolling Eyes А иначе най-много пари дава "Дойче Телеком",който е и основния спонсор.
Върнете се в началото Go down
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 7:59 am

Само искам да вмъкна че Хофенхайм и Фрайбург са отборите в Бундеслигата, които взимат най-малко пари от генералните си спонсори - по 2.5 милиона евро на сезон!
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 8:15 am

Мисля, че това е абсолютно нормално. Да има коцерн с големината на Ауди и да не подпомогне по някакъв начин спорта в града би било смешно, предвид че тези компании разполагат с милиарди свободни пари.
Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада 1447896821-audi-sportpark.9
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 8:31 am

Акциите от акционерното дружество Байерн принадлежат на:

FC Bayern München e.V. 84,1 % (спортния клуб Байерн Мюнхен) - капиталът е внесен в парични и апортни вноски
adidas AG 9,4 %
AUDI AG 6,5 %

(Източник на информацията)

Ауди не просто помага на футболния клуб Инголщат 04, а го вдига от ниво 0. Акционерните дружества нямат "свободни пари", те могат да реализират печалба, която на годишното събрание на акционерите може да се внесе в капитала на дружеството, увеличавайки стойността на акциите, да се издадат облигации или да се инвестира в някаква повече или по-малко рискова дейност. За мен инвестицията във футбола е високорискова, тъй като възвръщаемостта й е несигурна и, ако изобщо има такава, тя е в далечното бъдеще.

Централата на Ауди е в Инголщат, така че за компанията спонсорирането на отбора е въпрос на чест, както между другото е и за Байер и Фолксваген. Престижът е метафизична категория, която няма пряка материална стойност.
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 8:40 am

Фолксваген към момента има 20млрд евро така наречен свободен капитал. Това са пари за спонсорство, закупуване на нови марки (както казах 7-8млрд ще отидат за Алфа и Ферари) Това са пари които Фолксваген може да вложи където си поиска без печалбите им да се засегнат ни най-малко. Преди 2 години Ауди и Фоксваген се споразумяха за субсидия от 6 до 8млрд за Ауди за разработка на 7 нови модела до 2015 мисля че беше (Ауди е подразделение на Фолксаваген както всички знаят). Обединението на 2та клуба в Инглощад и преобразуването им в модерен клуб не мисля че е нещо лошо, темата става малко като в България - ама защо се затриват футболни центрове с история. Ами има пари - има футбол. Няма пари - няма футбол.
Върнете се в началото Go down
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада EmptyПет Яну 07, 2011 12:27 pm

Всички фенове по света заслужават отборите от градовете им да имат пари, да се развиват и тн....това, че някой преди 50 години е имал някакви постижения не означава, че е нещо повече от онзи без история и успехи...

пп не намеквам за Хофенхайм, Инголщад или Хайденхайм, говоря по принцип Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада   Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада Empty

Върнете се в началото Go down
 
Култови рурски отбори (2) - Кометата на Запада
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Култови рурски отбори (1) - Забравеният гранд
» Култови рурски отбори (3) - Къде се намира всъщност Майдерих?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Вертикалният Форум :: Футбол :: Германски Футбол-
Идете на: