Вертикалният Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Приятно място за общуване
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Борусия Дортмунд

Go down 
+3
Бижутера
unist_gp
wolf
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
unist_gp

unist_gp


Брой мнения : 570
Join date : 02.12.2010
Age : 45

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyСря Дек 15, 2010 4:25 pm

моля, хора които не са гледали мача да не дават мнение. ФК Батков ще го видим утре, а грандът от мюнхен напролет. Севиля е силен отбор, с Кануте, Зокора и още един куп национали. Ще се научат за догодина как се играе успешно в евротурнирите. Миналата година изпуснаха питомното в Бундеслигата и тази година мачкат.
Върнете се в началото Go down
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 1:01 am

Много им пука на Дортмунд че отпадат от Лига Европа. Те да си станат шампиони в Германия, пък нека Севиля си рита по Европа... king Снощи гледах отчасти мача и жълто-черните бяха по-добри, просто нямаха късмет и пуснаха един много евтин гол...
Върнете се в началото Go down
cesc fabregas

cesc fabregas


Брой мнения : 473
Join date : 01.12.2010
Age : 31
Местожителство : София

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 2:31 am

ОК, Дортмунд са най-великия отбор преди, сега и в бъдеще във футбола.
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 2:49 am

Който е гледал 2рото полувреме ще знае, че Севиля бяха бутнани не един път при голови атаки (бързата контра с много бързи диагонални подавания). Няма такъв смешен отбор да започва да лежи от 60тата мин и неслучайно мача се игра до 96тата мин...
Върнете се в началото Go down
cesc fabregas

cesc fabregas


Брой мнения : 473
Join date : 01.12.2010
Age : 31
Местожителство : София

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 3:03 am

wolf (Чет 16 Дек 2010 - 9:49) написа:
Който е гледал 2рото полувреме ще знае, че Севиля бяха бутнани не един път при голови атаки (бързата контра с много бързи диагонални подавания). Няма такъв смешен отбор да започва да лежи от 60тата мин и неслучайно мача се игра до 96тата мин...
Добре де, ама като са толко смешни що не ги бихте 3-0 примерно?
Върнете се в началото Go down
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 4:46 am

Maчът го гледах и затова го коментирам.Вярно,че,особено второто полувреме,съдията яко буташе Севиля-всяко докосване се свиреше,докато за Дортмунд даде 5-6 нарушения някъде,но не е сериозно да си с претенции и да не можеш да биеш тази Севиля.Та тях Брага ги биха и в двата мача за ШЛ,а в първенството са с 5 поредни загуби.За мен това е голям провал за Дортмунд...
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 4:51 am

Изпуснахме си положенията, точно както и предния ни мач в Дормунд, това нещо ще се чисти с времето. Първо сериозно представяне в Европа от сигурно 6 години. Отбора се развива и Европа така или иначе не беше приоритет. Ако не друго титлата ще е още по лесна с това отпадане. Отпадането от Удинезе миналата година си беше чиста лотария.
Върнете се в началото Go down
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 4:58 am

Такива оправдания с обиграване минават,ама за по-малките отбори.Все пак Дортмунд е един от големите отбори в Европа и не е сериозно така да се излага в Европа,както последните два сезона Wink
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 5:33 am

niki87 (Чет Дек 16, 2010 1:58 pm) написа:
Такива оправдания с обиграване минават,ама за по-малките отбори.Все пак Дортмунд е един от големите отбори в Европа и не е сериозно така да се излага в Европа,както последните два сезона Wink
Аз пък съм на мнение, че Дортмунд не е един от "големите" (какво ще рече голям? - всички играчи да са над два метра ли?) отбори в Европа, той дори не е най-популярният отбор в Рурската област. Съгласен съм, че е един от най-популярните клубове в Германия. Wink

Борусия е един подчертано млад и новосформиран отбор, играе атакуващо и ефективно. Представянето му в Лига Европа - според мен - е задоволително. Севиля имат по-богат опит в европейските турнири и по испански "излъгаха" Дортмунд с повечко симулации, бавене на играта и т.н. Дортмунд отпаднаха с достойнство, ако не беше загубата в Германия, щяха да продължат напред. Сега шансовете им за шампионска титла се увеличават - всяко зло за добро.
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 5:44 am

В момента Дормунд не е сред големите - за това съм съгласен. Нормално е след толкова години да е малко по трудно с тези момчета, много от които за първи път играят в Европа. Преди 7-8 години Борусия беше наистина голям отбор съосновател на Г14 и така нататък. Вярвам, че е въпрос на време да се завърнат там където им е мястото. Относно популярност - не съм наясно кой е по-популярен, но по при всички положения е по-успешен на международната сцена, а тази година ще се изравнят и по-титли. Доколкото помня факта, че имат 9 втори места не ги прави нещо повече.
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 7:21 am

wolf (Чет Дек 16, 2010 2:44 pm) написа:
В момента Дормунд не е сред големите - за това съм съгласен. Нормално е след толкова години да е малко по трудно с тези момчета, много от които за първи път играят в Европа. Преди 7-8 години Борусия беше наистина голям отбор съосновател на Г14 и така нататък. Вярвам, че е въпрос на време да се завърнат там където им е мястото. Относно популярност - не съм наясно кой е по-популярен, но по при всички положения е по-успешен на международната сцена, а тази година ще се изравнят и по-титли. Доколкото помня факта, че имат 9 втори места не ги прави нещо повече.

Винаги съм го твърдял и ще го напиша още веднъж: българските любители на футбола имат един много неприятен недостатък - информират се за футбола от българската спортна преса. От една болна, сеирджийска, дилетантска шайка с високи и неоснователни претенции за осведоменост и стил. Отборът, с който се идентифицират работниците и изобщо мнозинството от населението, живеещо в Рурската област и цяла Вестфалия е Шалке 04. Неведнъж съм се уверявал в това - хората по гарите са ме разпитвали как е свършил мачът на Шалке (когато съм носил син шал и е имало мач същия ден), регионът диша и живее с Шалке. Борусия Дортмунд си изгради настоящата слава през 90-те години, а преди това беше нещо от ранга на Бохум - здрава борба за оставане в лигата (не винаги успешна!). Поставям една чуденка - знаете ли кой е бил най-малкият стадион, домакинствал мачове от СП 1974? Wink Феновете на Дортмунд са предимно от другите части на Германия и град Дортмунд. Ако бяха от Рур, щяха да са от Шалке Wink

Противник съм на това за един клуб да се съди само въз основа на купи, трофеи, салатиери, тенджери и черпаци - така ще се докараме до лумпенизираните български псевдозапалянковци, по логиката на които в България има само 2 отбора. Така българските журналисти много обичат да "разклащат стола" на Томас Шааф в Бремен след някоя загуба - човекът е непоклатим там, напълно се идентифицира с отбора, има му се пълно доверие. Мислите ли, че Михаел Фронцек би се задържал в който и да бил български отбор, при положение, че в продължение на цял полусезон няма нито една домакинска победа и скъпият му отбор е на последно място? Според мен - не! А знаете ли защо все още е треньор в Гладбах? Много просто - той е роден в Мьонхенгладбах, играл е за Борусия, идентифицира се с клуба и е фен, има му се доверие и той работи здраво. Въпрос на манталитет.

Ако бях привърженик на Борусия Дортмунд, щях да бъда изключително доволен от представянето в Лига Европа и нямаше да правя никакви трагедии. Все пак съм фен на футбола, а не фен на успеха. Има разлика, не мислите ли? Ако бях фен на успеха, задължително щях да съм от Байерн Мюнхен.
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 8:06 am

Борусия Дортмунд  - Page 2 61b5db851ead71fc620a3926173d33a1
Освен моментни изригвания не виждам класиране което да ги различава от Бохум. Колкото и да не е приятно големината на един клуб се базира на моментно състояние и купи. Излишно е да споменаваме клубове с огромни фенски маси забутани из долните дивизии на първенства от цяла Европа. Това не променя факта, че успеха на Шалке също както и Борусия идва със зората на демокрацията след 1990.
Борусия е първия немски отбор спечелил европейски турнир през 1966г. (КНК). Борусия печели 2те последни първенства преди Бундеслигата. Шалке няма титла от 1958, а най-силния период на отбора е по време на нацизма и по-конкретно края на 30те години!
Всичките 6 титли на Дортмунд са след 1955г.
Ето ранглиста от 1963 до 2010 година която показва следното:
5 Borussia Dortmund 43 сезона 1458 мача 602 победи 388 равни 468 загуби 2478 в.г. 2152 д.г. г.р. +326 2194 точки
9 FC Schalke 04 42 сезона 1424 мача 550 победи 365 равни 509 загуби 2083 в.г. 2061 д.г. г.р. +22 2015 точки
Нямаш право да пренебрегваш 1 сезон повече и 179 точки повече. Бундеслигата общо има 47 завършени сезона и неучастието на Борусия Дортмунд в 4 и да кажеш - здрава борба за оставане в лигата (не винаги успешна!) не е сериозно, какво да кажем тогава за Шалке?
Борусия е по-успешен от Шалке в Европа, селекцията на отбора е пъти по-евтина, треньорското реноме на Клоп е много по-ниско от това на Магат. Борусия успя да удвои капацитета на стадиона си от 1995та насам и въпреки това да се справи със опасността от фалит. Поправи ме, но Шалке е водещ по дългове в цяла Германия надхвърлящи 200 млн.
Шалке и тяхното представяне?
Оберлига Запад
1952-1963
1 1. FC Köln 1 466 т.
2 Borussia Dortmund 1 440 т.
3 FC Schalke 04 1 396 т.

Ювентус е един от най-големите отбори в света, но в Торино съотношението е 70 на 30 за Торино!
Манчестър Юнайтед също е един от най-големите отбори в света, но отново категорично губи битката за сърцата на феновете във Greater Manchester.
Моите уважения към теб, но не си прав! Нямаш право да сравняваш Борусия със Бохум, като в същото време превъзнасяш Шалке като отбор от по-висока класа.
Върнете се в началото Go down
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 8:13 am

По принцип съм съгласен с Деян,като изключим това за "фен на успеха",както и сравнението между Бохум и Дортмунд,което ми се вижда малко смешноEmbarassed За мен такова понятие(фен на успеха) не съществува.Футболът се играе заради феновете,а за да бъдат доволни феновете-отборът им би трябвало да побеждава,победата радва феновете.А победите от своя страна водят до успехи...И Байерн Мюнхен не е виновен на другите отбори в Германия,че поддържа такова постоянство от влизането си в Бундеслигата преди повече от 40г.Този отбор е донесъл най-много успехи на клубния футбол в Германия.Негови футболисти са в основата на най-големите успехи на Бундестима...Това е положението.А Борусия Дортмунд няма какво да се оправдава с млад и необигран отбор,това е несериозно.Ако бяха толкова необиграни нямаше да водят с 11т. в Бундеслигата.Мене ме е много яд,че отпаднаха от този слаб отбор на Севиля.Дано другата година се представят много по-добре.Все пак ще представят Германия в ШЛ.
Върнете се в началото Go down
unist_gp

unist_gp


Брой мнения : 570
Join date : 02.12.2010
Age : 45

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 8:51 am

Дортмунд беше НЕпоставен отбор тази година в ЛЕ и се случи в група с два силни отбора и един много слаб, който не взе точки. Отпаднаха само с една загуба.
Догодина ще са поставен в Шампионската Лига като Шампион на Германия.
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 9:43 am

wolf (Чет Дек 16, 2010 5:06 pm) написа:
Борусия Дортмунд  - Page 2 61b5db851ead71fc620a3926173d33a1
Освен моментни изригвания не виждам класиране което да ги различава от Бохум. Колкото и да не е приятно големината на един клуб се базира на моментно състояние и купи. Излишно е да споменаваме клубове с огромни фенски маси забутани из долните дивизии на първенства от цяла Европа. Това не променя факта, че успеха на Шалке също както и Борусия идва със зората на демокрацията след 1990.
Борусия е първия немски отбор спечелил европейски турнир през 1966г. (КНК). Борусия печели 2те последни първенства преди Бундеслигата. Шалке няма титла от 1958, а най-силния период на отбора е по време на нацизма и по-конкретно края на 30те години!
Всичките 6 титли на Дортмунд са след 1955г.
Ето ранглиста от 1963 до 2010 година която показва следното:
5 Borussia Dortmund 43 сезона 1458 мача 602 победи 388 равни 468 загуби 2478 в.г. 2152 д.г. г.р. +326 2194 точки
9 FC Schalke 04 42 сезона 1424 мача 550 победи 365 равни 509 загуби 2083 в.г. 2061 д.г. г.р. +22 2015 точки
Нямаш право да пренебрегваш 1 сезон повече и 179 точки повече. Бундеслигата общо има 47 завършени сезона и неучастието на Борусия Дортмунд в 4 и да кажеш - здрава борба за оставане в лигата (не винаги успешна!) не е сериозно, какво да кажем тогава за Шалке?
Борусия е по-успешен от Шалке в Европа, селекцията на отбора е пъти по-евтина, треньорското реноме на Клоп е много по-ниско от това на Магат. Борусия успя да удвои капацитета на стадиона си от 1995та насам и въпреки това да се справи със опасността от фалит. Поправи ме, но Шалке е водещ по дългове в цяла Германия надхвърлящи 200 млн.
Шалке и тяхното представяне?
Оберлига Запад
1952-1963
1 1. FC Köln 1 466 т.
2 Borussia Dortmund 1 440 т.
3 FC Schalke 04 1 396 т.

Ювентус е един от най-големите отбори в света, но в Торино съотношението е 70 на 30 за Торино!
Манчестър Юнайтед също е един от най-големите отбори в света, но отново категорично губи битката за сърцата на феновете във Greater Manchester.
Моите уважения към теб, но не си прав! Нямаш право да сравняваш Борусия със Бохум, като в същото време превъзнасяш Шалке като отбор от по-висока класа.
Ако беше казал, че "величието" на един клуб се базира не моментно състояние и купи, щях да оспоря твърдението ти, но след като използваш термина "големина", чието точно значение ми убягва, ще пропусна да влизам в дискусии за неща, които не разбирам. Представената от теб статистика покрива времевия интервал от създаването на бундеслигата до днес (то ест от 1963 г. насам), който обаче не е толкова успешен за Шалке, колкото периодът между двете световни войни. Популярността на Шалке се формира в началото на века, когато Куцора и Сцепан практикуват т.нар. шалкер крайзел. Тогава Дортмунд е просто пълнеж за гаулигата. Дортмунд има два върхови периода - 60-те години и 90-те години. През останалото време е отбор-средняк.

Моите тези са следните:
1. В Рурската област Шалке е по-популярен от Борусия Дортмунд. Шалке е религия за хората във Вестфалия и Рур (и не само);
2. Феновете на Дортмунд са предимно от град Дортмунд и от страната;
3. Борусия Дортмунд НЕ е европейски гранд. Това, че е участвал в създаването на някаква организация за интереси е доста субективно. Там участват и ПСЖ и Леверкузен, пък не участва Челси. Това е доста относителен критерий;
4. Защо да нямам право да сравнявам Дортмунд с Бохум? Би ли извадил статистика с представянията за първенство на Бохум и на Дортмунд между 1972 и 1990 г.?
5. НЕ твърдя, че Шалке е от по-висока класа, а изтъкнах ПО-ГОЛЯМАТА популярност на Шалке.

Забележки към коментара ти:
1. Борусия Дортмунд НЕ печели последните две първенства преди Бундеслигата;
2. Задълженията на Шалке НЕ са основание за търговска несъстоятелност. В същата ситуация беше попаднал и клубът Борусия Дортмунд след срива на акциите в началото на десетилетието и едно отпадане от участие в Шампионската лига след равенство с Котбус за първенство и отпадане с дузпи от Брюж в квалификациите. Тогава обаче Борусия бе спасена, макар и с много лишения и спад в представянето. В момента Шалке са в по-добра позиция от Дортмунд навремето поради финансовата подкрепа на Газпром;
3. Не знам какво имаш предвид под "зора на демокрацията", в Западна Германия либерализмът навлиза след Втората световна война (противник съм на прекаленото "преексплоатиране на думата "Демокрация" - това си е либерализъм, демокрацията в съвремието е изключително трудно приложима)

Поздрави за усилията и за това, че защитаваш мнението си обосновано!
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:00 am

Деяне,Борусия Дортмунд Е европейски гранд.Все пак отборът е носител на КЕШ,а да не забравяме,че през средата на 60-те печели и КНК.
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:03 am

niki87 написа:
Деяне,Борусия Дортмунд Е европейски гранд.Все пак отборът е носител на КЕШ,а да не забравяме,че през средата на 60-те печели и КНК.
Ами то и френският отбор Реймс играе едни финали за КЕШ преди време, но това не го прави европейски гранд. Ако Реймс отпадне като трети отбор в групите на Лига Европа, феновете на Реймс трябва да са недоволни ли? Борусия Дортмунд е един млад и неопитен отбор, нека не ги изстрелваме в космоса предварително, защото все пак дебнат лисици като Бат' Ули Хьонес Wink
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
Бижутера

Бижутера


Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:05 am

Аз пак казвам - дреме им на дортмунд, че са отпаднали....за тях е важно да си задържат първото място в Германия, другото е на абсолютно заден план!
Върнете се в началото Go down
niki87

niki87


Брой мнения : 265
Join date : 01.12.2010
Местожителство : Монтана

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:08 am

DeyanFCK написа:
niki87 написа:
Деяне,Борусия Дортмунд Е европейски гранд.Все пак отборът е носител на КЕШ,а да не забравяме,че през средата на 60-те печели и КНК.
Ами то и френският отбор Реймс играе едни финали за КЕШ преди време, но това не го прави европейски гранд. Ако Реймс отпадне като трети отбор в групите на Лига Европа, феновете на Реймс трябва да са недоволни ли? Борусия Дортмунд е един млад и неопитен отбор, нека не ги изстрелваме в космоса предварително, защото все пак дебнат лисици като Бат' Ули Хьонес Wink
Аз говоря по принцип,не гледам моментното състояние.То по тая логика и Реал М не е европейски гранд...Както се казва-всеки си има мнение,а за мен е удоволствие да споря и дискутирам с теб albino А за титлата на Дортмунд още не съм сигурен.Нека минат 5-6 кръга от пролетния полусезон и тогава вече можем да дадем някаква прогноза.
Върнете се в началото Go down
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:21 am

Ще го карам по точки.
Успехите на Шалке са страшно отдалечени във времето както ти изтъкна преди повече от 70 години. Да може би отбора е по полулярен в Рурска област, не съм толкова запознат точно с фактите. Представянето на Шалке през годините които изтъквам е точно като за отбор средняк както се вижда прекрасно от таблицата - 2 втори и останалото под 6то място, не рядко дори и около зоната на изпадащите. Факта, че Шалке е по-популярен (приемам го хипотетично) не променя факта, че поради нарастналата си популярност Вестфаленщадион беше увеличен от 44 000 в началото на 90те до почти 81 000 зрители в днешно време. Факта, че феновете на Дортмунд не са само от Рурска област може само да потвърди моето твърдение, че Борусия е клуб с ранг доста по-висок от локален. Посочих ти примери със Ювентус и Манчетър Юнайтед.
Сега относно Г14 - това не беше (2000-2008) коя да е организация. Това беше огранизация на най-големите и богати клубове на Стария континент, организация която имаше силата да притиска УЕФА когато реши.
Нека погледнем списъка с участниците:
Основатели, 2000

Реал Мадрид (Испания)
Барселона (Испания)
Байерн (Германия)
Борусия Дортмунд (Германия)
Интер (Италия)
Ювентус (Италия)
Ливърпул (Англия)
Манчестър Юнайтед (Англия)
Милан (Италия)
Олимпик Марсилия (Франция)
ПСЖ (Франция)
ФК Порто (Португалия)
Аякс (Холандия)
ПСВ Айндховен (Холандия)

Нови членове, 2002
Арсенал (Англия)
Байер 04 Леверкузен (Германия)
Олимпик Лион (Франция)
Валенсия (Испания)

Относно ПСЖ и Байер (другите няма да ги коментирам мисля, че е ясно защо са там)
Общо тези клубове имат над 250 международни отличия, като според статистиката едва 4 финала на КЕШ/ШЛ са се провели без участието на поне един от тези клубове. Сега за ПСЖ - ПСЖ беше може би най-финансово обезпечения отбор във Франция и като такъв логично намери участие във организацията като представител на своята страна. За Байер нямам точна представа защо е бил приет впоследствие. Сега за Челси, първите успехи на Челси изобщо на европейската сцена дойдоха едва през 2004г., и се утвърдиха като сериозен отбор през последните 3-4 години, не преди 10 когато едвам вземаха визи за Интертото.

Лийдс, Парма, Борусия Дортмунд, Нюкасъл - всички те имаха еднаква съдба. Отбори със много солидни доходи и страхотни състави, редовни участници във ШЛ. Харчеха десетки милиони за трансфери, неразумно управление и много други проблеми довели до тяхното пропадане (вариращо от 13то място до кретане в 1ва Лига на Англия). За момента единствено Борусия благодарение на постоянно пълния си стадион и многобройните си фенове успя да излезе от тази криза. Всички гореизброени отбори се провалиха по някакъв начин - Лийдс загуби в 3тия предварителен кръг на ШЛ, завърши на 2-3 точки от 4тото място и пропадна. Парма и Нюкасъл ги сполетя абсолютно същата съдба както и Борусия. Дотук с тази точка.
Относно зората на демокрацията - предполагам си се досетил, че говоря за Обединението през 1990г. и промяна на цялостната организация в държавата. Факт е, че успехите на Дортмунд са много по близки във времето и като такива имат малко по-голяма стойност. Все пак 60те и 90те години не са толкова далеч както 30те и 40те например, като не пропускам разбира се и добрите сезони в края на 90те и началото на новия век когато Шалке беше единствен конкурент на изключителния тогава отбор на Байерн Мюнхен.

Да Шалке има солиден спонсор в лицето на Газпром (тук може да се търси аналогия с друг енергиен гигант e.on който беше спонсор на Борусия), да Шалке има супер модерен макар и значително по-малък стадион, да Шалке разполага с милионна селекция и със постоянни средства за трансфери на големи играчи. Но ти считаш ли, че ако Шалке в един момент навлезе в тежка криза (долната половина на таблицата) Газпром ще остане същия гръб какъвто е сега? Защото прекрасно знаем, че големите компании не спонсорират проблематични отбори.
Върнете се в началото Go down
unist_gp

unist_gp


Брой мнения : 570
Join date : 02.12.2010
Age : 45

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:27 am

Волф, Деян е скрит фен на Шалке04 Very Happy Много хубава дискусия сте провели....

Дортмунд е ставал шампион на Германия, на Европа и на Света в последните 20 години. Логично е да има някакава популярност и тя да е по-голяма от тази на Стад Реймс, Аес Сенетиен или Расинг Париж Laughing
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 10:39 am

wolf написа:
Ще го карам по точки.
Успехите на Шалке са страшно отдалечени във времето както ти изтъкна преди повече от 70 години. Да може би отбора е по полулярен в Рурска област, не съм толкова запознат точно с фактите. Представянето на Шалке през годините които изтъквам е точно като за отбор средняк както се вижда прекрасно от таблицата - 2 втори и останалото под 6то място, не рядко дори и около зоната на изпадащите. Факта, че Шалке е по-популярен (приемам го хипотетично) не променя факта, че поради нарастналата си популярност Вестфаленщадион беше увеличен от 44 000 в началото на 90те до почти 81 000 зрители в днешно време. Факта, че феновете на Дортмунд не са само от Рурска област може само да потвърди моето твърдение, че Борусия е клуб с ранг доста по-висок от локален. Посочих ти примери със Ювентус и Манчетър Юнайтед.
Сега относно Г14 - това не беше (2000-2008) коя да е организация. Това беше огранизация на най-големите и богати клубове на Стария континент, организация която имаше силата да притиска УЕФА когато реши.
Нека погледнем списъка с участниците:
Основатели, 2000

Реал Мадрид (Испания)
Барселона (Испания)
Байерн (Германия)
Борусия Дортмунд (Германия)
Интер (Италия)
Ювентус (Италия)
Ливърпул (Англия)
Манчестър Юнайтед (Англия)
Милан (Италия)
Олимпик Марсилия (Франция)
ПСЖ (Франция)
ФК Порто (Португалия)
Аякс (Холандия)
ПСВ Айндховен (Холандия)

Нови членове, 2002
Арсенал (Англия)
Байер 04 Леверкузен (Германия)
Олимпик Лион (Франция)
Валенсия (Испания)

Относно ПСЖ и Байер (другите няма да ги коментирам мисля, че е ясно защо са там)
Общо тези клубове имат над 250 международни отличия, като според статистиката едва 4 финала на КЕШ/ШЛ са се провели без участието на поне един от тези клубове. Сега за ПСЖ - ПСЖ беше може би най-финансово обезпечения отбор във Франция и като такъв логично намери участие във организацията като представител на своята страна. За Байер нямам точна представа защо е бил приет впоследствие. Сега за Челси, първите успехи на Челси изобщо на европейската сцена дойдоха едва през 2004г., и се утвърдиха като сериозен отбор през последните 3-4 години, не преди 10 когато едвам вземаха визи за Интертото.

Лийдс, Парма, Борусия Дортмунд, Нюкасъл - всички те имаха еднаква съдба. Отбори със много солидни доходи и страхотни състави, редовни участници във ШЛ. Харчеха десетки милиони за трансфери, неразумно управление и много други проблеми довели до тяхното пропадане (вариращо от 13то място до кретане в 1ва Лига на Англия). За момента единствено Борусия благодарение на постоянно пълния си стадион и многобройните си фенове успя да излезе от тази криза. Всички гореизброени отбори се провалиха по някакъв начин - Лийдс загуби в 3тия предварителен кръг на ШЛ, завърши на 2-3 точки от 4тото място и пропадна. Парма и Нюкасъл ги сполетя абсолютно същата съдба както и Борусия. Дотук с тази точка.
Относно зората на демокрацията - предполагам си се досетил, че говоря за Обединението през 1990г. и промяна на цялостната организация в държавата. Факт е, че успехите на Дортмунд са много по близки във времето и като такива имат малко по-голяма стойност. Все пак 60те и 90те години не са толкова далеч както 30те и 40те например, като не пропускам разбира се и добрите сезони в края на 90те и началото на новия век когато Шалке беше единствен конкурент на изключителния тогава отбор на Байерн Мюнхен.

Да Шалке има солиден спонсор в лицето на Газпром (тук може да се търси аналогия с друг енергиен гигант e.on който беше спонсор на Борусия), да Шалке има супер модерен макар и значително по-малък стадион, да Шалке разполага с милионна селекция и със постоянни средства за трансфери на големи играчи. Но ти считаш ли, че ако Шалке в един момент навлезе в тежка криза (долната половина на таблицата) Газпром ще остане същия гръб какъвто е сега? Защото прекрасно знаем, че големите компании не спонсорират проблематични отбори.

Успя ли да сравниш представянето на Бохум и Дортмунд в периода 1972 - 1990 г.? Намери ли някакви сериозни разлики в него? НЕ твърдя, че Шалке се представя силно по време на бундеслигата. ТВЪРДЯ, че Шалке играе в първата половина на класирането през новия век и почти всяка година участва в европейските клубни турнири.
Шалке имат фенклуб в Мюнхен. Това не ги ли прави клуб от национално значение, равен на Борусия Дортмунд? Не е ли и Шалке с ранг, доста по-висок от локалния? Всеки, който някога е бил в Рур, ще потвърди, че там Шалке просто е номер 1 по популярност.

Защо приемаш капацитетът на стадиона като някакъв показател? Мисля, че ако Ауф Шалке беше 100 000, пак щеше да е пълен. Честно казано Ауф Шалке не ми харесва чак толкова много като архитектура и комфорт. Предпочитам Рурщадион.

Г-14 е организация по интереси, създадена да брани милионните апетити на футболните богаташи. Точно те заплашваха УЕФА, че ще си направят собствена лига, ако не ги толерира. Благодарение точно на тях страни като нашата пращат отбор в Шампионската лига веднъж на 20 години, докато гледаме едни и същи отбори по четвъртфиналите всеки Божи сезон. Участието в Г-14 предполага някакъв финансов актив и желание да го увеличиш чрез обща защита на собствения интерес. УЧастието в Г-14 не е обективен критерий за доказване на нещо.

И още нещо, спонсорите подкрепят ПОПУЛЯРНИТЕ отбори, защото така те набавят одобрение за своя продукт. Не виждам нищо свръхестествено в това да се финансира популярен отбор, който не се представя добре. В крайна сметка спонсорският договор е направен с цел реклама, а в този случай рекламата досига до по-широк кръг адресати. Търговията би следвало да се разграничава от спортния успех.
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 11:20 am

Шалке
Борусия Дортмунд  - Page 2 Schalke
Борусия Дортмунд
Борусия Дортмунд  - Page 2 Bvbn
Бохум
Борусия Дортмунд  - Page 2 Bochumq
Искам да чуя как ще оправдаеш изказването си за Бохум и Борусия Дортмунд. Относно ШЛ - ти имаш ли спомен преди 2008ма някога е имало константна доминация на ЕДИН отбор над другите? Валенсия, Байер, Леверкузен, Порто, Монако, Ла Коруня и още много много други. При сегашната липса ще стигнат ли дори до 1/4 финалите или да очакваме Барса, Юнайтед, Челси и Арсенал отново на полуфиналите? Как можа да кажеш, за заради Г14 се е стигнало до тази еднотипност? Върни си лентата и ми кажи кога започна тази масова доминация и еднотипни мачове. Мисля че беше 2008 или се бъркам? Погледни във офциалния сайт на Борусия колко фен-клуба имат из цялата страна. Защо Паркщадион беше около 62 000 а новия Фелтинс не бе увеличен при строеж? Защо толкова супер обичан и популярен Шалке не си направи стадион за 80 000 да речем, а запази същия капацитет? Байерн не направи Алианц по-голям защото не пълнеше Олимпиащадион. Какво направи Шалке във ШЛ и Купата на УЕФА последното десетилетие? Мисля, че отпадна от същата тази посредствена Севиля след като беше брутално подпрян срещу БЪЛГАРСКИ отбор. Не е важно дали Шалке е по-полулярен в Рур или в цяла Германия. Парите се правят от тези фенове които са на стадиона а Вестфален се пука по шевовете - 80 000 което за 600 000 хиляден град не е зле. Каква беше тази неумела нападка за това колко бил малък за СП 74. Ако се наложи да направят стадион за 2 години (Кьолн си изтегля кандидатурата) естествено, че ще се бърза да се направи сравнително малък и евтин проект. Защо след като са строени по едно и също време единия се разширява на всеки 4-5 години, а другия потъна в забрава макар и много по скъп и голям (Паркщадион)?
Борусия Дортмунд  - Page 2 800px-Schalke_GlueckaufKampfbahn1
Борусия Дортмунд  - Page 2 071227_parkstadion_luftbild
Борусия Дортмунд  - Page 2 29526
Върнете се в началото Go down
DeyanFCK

DeyanFCK


Брой мнения : 134
Join date : 01.12.2010
Age : 41
Местожителство : Русе

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 11:26 am

Мисля да спра до тук със спора. Всеки сам може да направи изводите за себе си. Не виждам смисъл да повтарям казаното вече от мен. Wink
Върнете се в началото Go down
http://manorlegend.blogspot.com/
wolf

wolf


Брой мнения : 218
Join date : 26.11.2010
Местожителство : Варна

Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 EmptyЧет Дек 16, 2010 11:28 am

Ами виж сам и сравни отбор който се е борил и попадал неведнъж в 6цата с такъв който никога по време на съществуването си през този период не е минавал 9-10 място. Това твое изказване ме издразни наистина. Нямам намерение да продължавам спора, аз изнесох ясни и точни факти по това което ти постави.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борусия Дортмунд    Борусия Дортмунд  - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Борусия Дортмунд
Върнете се в началото 
Страница 2 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Вертикалният Форум :: Футбол :: Германски Футбол-
Идете на: