Иди на страница : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next

Бижутера

Брой мнения : 884
Join date : 03.12.2010

Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyПет Апр 01, 2011 3:05 am

Age : 45

Tози кръг е след два мача на националните отбори, повечето играчи още не са влезли в час в клубните си тимове и се очакват повече изненади.

St. Pauli - Schalke 2-1

Bayern - M'gladbach 1-2

Bremen - VfB Stuttgart 2-0

Dortmund - Hannover 96 4-0

Mainz 05 - SC Freiburg 3-0

Kaiserslautern - Leverkusen 3-1 (на Хайнкес вее не му пука за Леверкузен, дори ще иска да ги прецака за сметка на новия си отбор)

Hoffenheim - Hamburg 1-1

1. FC Köln - Nürnberg 3-0

Wolfsburg - Frankfurt 3-3 Големият мач Магат срещу Даум, Франкфурт със сигурност няма да загуби!

Age : 45

Ники, това бомбата дето я намериха до стадиона ли е Loooser!!!
niki87

niki87

unist_gp написа:
Ники, това бомбата дето я намериха до стадиона ли е Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 57671
Ааа не,с тва шега не бива Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 103178
Приветстваме новите шампиони на Германия Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 57671

Брой мнения : 473
Age : 31
Местожителство : София

Как така бе, няма ли Байрям да вдигне титлата?

Age : 45

Байерн да бъде шампион в бундеслигата е природен закон, няма смисъл да си кривим душата. Ама тази година станаха много природни катаклизми farao

Age : 31

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyПет Апр 01, 2011 1:17 pm

Бабак се грижи природния закон да бъде спазван Laughing Почвам да се притеснявам за човеко, да не му се е случило нещо Sad

Бижутера

Скандални съдии провалиха Санкт Паули-Шалке!

Краскосините водеха с 2-0, прекратиха мача в 87-а минута

Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 Stp_s04_schiffner_692

Скандална съдийска тройка, начело с Дениз Айтекин провали тотално първата среща от 28-ия кръг в Бундеслигата между съставите на Санкт Паули и Шалке 04. Срещата се игра само 87 минути, тъй като бе прекратена заради инцидент със страничния рефер, а до него кралскосините водеха с 2-0. Тъй като двубоят бе прекратен поради вина на феновете на домакините, то се очаква да бъде наложена допълнителна санкция на северняците и мача да приключи официално 5-0 за Шалке. Двата гола тази вечер за гелзенкирхенци бяха отбелязани от Раул Гонзалес и Юлиан Дракслер, а Професора дебютира по отличен начин за синьо-белите, след като бе назначен за треньор на тима само преди десетина дни. Така във временното класиране Шалке остава на 9-а позиция с актив от 36 точки, колкото има и осмия Хофенхайм. Санкт Паули пък е 16-и с 28 пункта. Другата седмица момчетата на Ралф Рангник приемат у дома закъсалия Волфсбург, докато Паули гостува в Леверкузен на местния Байер.

Първата част на срещата бе сравнително равностойна, а въпреки високото темпо и скоростните атаки, напрежение нямаше, груби влизания - също. В 26-а минута Шалке успя да поведе в резултата, след като Раул Гонзалес засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката във вратата на Бенедикт Плике - 1-0. Домакините отвърнаха с нелоши изпълнения на Джералд Асамоа, Чарлес Таки и Роувен Хенингс, но Мануел Нойер отново бе на ниво и спаси всичко.

След почивката двата тима се изнервиха, като домакините от Паули взеха инициативата и с множество атаки опитаха да изравнят резултата. В 65-а минута съставът на Холгер Станиславски съумя да вкара гол за 1-1, но попадението бе отменено от съдията Дениз Айтекин поради засада. Такава обаче нямаше, а това реферско отсъждане обърка тотално мача. В ответната атака Джеферсън Фарфан проби отлично по десния фланг, нахлу в наказателното поле и центрира към резервата Юлиан Дракслер, който отблизо с десния крак сложи точка на спора - 2-0 за Шалке. Този гол изкара извън нерви "кафявите", които започнаха да ритат много здраво противниците си от Гелзенкирхен. В 68-а минута Ян Филип Кала извърши неспортсменски фаул срещу Джеферсън Фарфан, дърпайки го за фланелката и Дениз Айтекин го изгони за втори жълт картон. Малко по-късно Фин Бартелс сътвори нечовешка балтия, отново срещу перуанския халф и бе "награден" с директен червен картон от арбитъра. Действията на домакините се отразиха и на феновете на "Милернтор", които полудяха. В 87-а минута страничният рефер откъм сектор "В" на стадиона бе ударен в главата с пълна чаша вода, което принуди Дениз Айтекин да прекрати мача. Така освен тези два гола, немската футболна федерация вероятно ще наложи служебна загуба с 0-3 на Санкт Паули, което означава, че по всяка вероятност Ралф Рангник ще дебютира начело на кралскосините с победа 5-0 над хамбургци.

САНКТ ПАУЛИ - ШАЛКЕ 0-2

0-1 Раул (26.)
0-2 Юлиан Дракслер (66.)

Състави:

Санкт Паули - Бенедикт Плике, Макс Крузе, Ралф Гюнеш, Ян Филип Кала, Маркус Торанд, Матиас Леман, Фабиан Бол (77.-Флориан Брунс), Фин Бартелс, Чарлес Таки (82.-Марсел Егер), Роувен Хенингс (63.-Дениз Наки), Джералд Асамоа
Старши треньор - Холгер Станиславски

Шалке - Мануел Нойер, Ханс Зарпай, Кристоф Метцелдер, Бенедикт Хьоведес, Атсуто Учида, Александър Баумйохан (46.-Юлиан Дракслер), Кириакос Пападопулос, Пер Клуге (74.-Жоел Матип), Джеферсън Фарфан

Местожителство : Силистра

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyСъб Апр 02, 2011 1:54 am

Wolfsburg - Frankfurt 2:1
Бижутера

Бижутера

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyПон Апр 04, 2011 2:44 pm

Надменен Бохум за малко да сгреши фатално във Франкфурт

Тимът от Рур победи местния Еф Ес Фау с 1-0, Мимун Азауа бележи

Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 Fsv_boc_azaouagh_tor_389

Мечтаещият за завръщане в елита на Германия тим на Бохум победи с минималното 1-0 като гост Еф Ес Фау Франкфурт, в последен мач от 28-ия кръг във Втора Бундеслига. Момчетата на Фридхелм Функел обаче играха доста надменно и направиха много пропуски, които можеха да им изиграят лоша шега. Все пак Мимун Азауа вкара едно попадение и с него донесе успеха на своите, докато домакините бяха доста ялови в атака и почти не затрудниха противника си. Във временното класиране Бохум заема третото място с актив от 55 точки, докато франкфуртци са 12-и с 34 пункта. Другата седмица е голямото дерби на върха между съставите на Бохум и Херта Берлин.

Срещата на "Франкфуртер Фолксбанк Щадион" започна по-добре за тима от областта Рур, който упражни лек натиск. Той даде резултат в 18-а минута, когато Махир Саджлък намери с отличен пас в наказателното поле Мимун Азауа, който финтира двама защитници на домакините и с бомбен шут от 17 метра реализира за 1-0. До края на полувремето бохумци продължиха да диктуват събитията на терена, докато Еф Ес Фау нямаше никаква идея как да отвърне на удара.

След почивката ситуацията на терена се промени, тъй като момчетата на Ханс Юрген Бойзен заиграха далеч по-агресивно и вдъхновено. Франкфуртци организираха доста добри атаки, най-вече през центъра, но с два сериозни пропуска се отчете топнападателя им - Саша Мьолдерс. Съставът на Фридхелм Функел пък се бе прибрал в по-задни позиции, изчаквайки шанса си на контраатака. Към края домакините хвърлиха всички сили в атака и сериозно оголиха защитата си. Тогава Бохум организира няколко много хубави контри, като Миркан Айдън, Джовани Федерико и Кевин Фогт имаха невероятни шансове да отбележат, но всичките положения бяха пропилени надменно, дори несериозно. Трябва също да се отбележи, че вратарят на Еф Ес Фау - Патрик Кланд направи страхотен мач и спаси отбора си буквално от разгромна загуба.

ЕФ ЕС ФАУ ФРАНКФУРТ - БОХУМ 0-1

0-1 Мимун Азауа (18.)

Състави:

Франкфурт - Патрик Кланд, Кристиан Мюлер, Бьорн Шлике, Гледсон, Андреас Дахлен, Замил Чиназ, Марк Хайтмайер (62.-Марио Филингер), Майк Вундерлих, Юерген Гязула (46.-Азис Бубадуз), Свен Мюлер (76.-Сидимар), Саша Мьолдерс
Старши треньор - Ханс Юрген Бойзен

Бохум - Андреас Луте, Бьорн Коплин, Марсел Малтриц, Антар Яхиа, Матиас Остржолек, Кевин Фогт, Андреас Йохансон, Кристоф Дабровски, Мимун Азауа (72.-Джовани Федерико), Махир Саджлък (90.-Фатон Тоски), Чонг Тесе (71.-Миркан Айдън)

Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyСря Апр 06, 2011 4:02 am

Някой трябва да напише статия за тая епопея снощи. Така не съм се кефил от Борусия Дортмунд 4-0 Милан 2002ра Very Happy
Бижутера

Бижутера

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyЧет Апр 07, 2011 12:10 am

wolf написа:
Няма да е Динко със сигурност lol! lol! afro
niki87

niki87

Бижутера написа:
Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 57671 Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 57671 Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 57671

Хамбург - Дортмунд 0-3
Жалке - Волфсбург 0-2 (отмъщението на Магат)
Ханофер - Майнц 1-3
Фрайбург - Хофенхайм 2-2

късен
Щутгарт - Кайзерслаутерн 1-1

неделя
Мьонхенгладбах - Кьолн 5-1 (голямото дерби на омразата)

Айнтрахт и Вердер разделиха точките при драматично 1-1

Халил Алтинтоп с атрактивен автогол, резерва спаси червено-черните от домакинска загуба

Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 Ffm_bre_meier_wesley_692

Отборите на Айнтрахт и Вердер завършиха наравно 1-1, в първи мач от 29-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима изиграха прекрасни 90 минути на "Комерц-банк Арена", като равенството бе справедлив завършек на добрата им и изпълнена с емоции игра. Халил Алтинтоп даде преднина на гостите, отбелязвайки си атрактивен автогол в началото на второто полувреме, но в края Мартин Фенин наниза хубаво попадение за франкфуртци и донесе точката на Кристоф Даум и компания. Така във временното класиране Айнтрахт се задържа на 13-та позиция с актив от 33 точки. Вердер пък е 12-ти с 34 пункта. Другата седмица тимът от финансовата столица на Германия ще навести "Райн-Некар Арена" в Зинсхайм, докато момчетата на Томас Шааф приемат на свой терен правещия чудеса в Шампионската лига - Шалке 04.

Срещата започна много динамично и интересно, като двата тима бяха много активни във фаза атака и изобщо не мислеха да се разузнават или да изчакват грешка на съперника. Нещо повече - грубите влизания и провокации взеха връх, като двубоя бе доста изнервен, а жълтите картони следваха един след друг. Първата по-сериозна опасност дойде в 9-та минута, когато Сандро Вагнер бе изведен абсолютно сам срещу Ралф Фарман, нападателя стреля технично покрай него, но топката се удари в десния страничен стълб. В 21-а минута Марко Марин засече с глава остро центриране отдясно Клеменс Фритц, но Фарман реагира чудесно и успя да избие топката. Домакините отговориха с няколко добри изпълнения на Теофанис Гекас, но Тим Вийзе бе на висота и спаси доста трудни удари на гръцкия голаджия. В 32-та минута полузащитника на франкфуртци - Сони Кител засече от воле балонно центриране отляво, кълбото влизаше право в левия ъгъл на вратата на Вердер, но Вийзе плонжира ефектно и боксира в ъглов удар. В края на полувремето бременските музиканти се активизираха и упражниха лек натиск. В заключителните секунди на частта, след изпълнение на ъглов удар, резервата Клаудио Писаро стреля технично от 7 метра, но Ралф Фарман реагира отлично и спаси. При добавката Сандро Вагнер не бе точен и прати кълбото в аут.

И вторите 45 минути стартираха много добре за състава на Томас Шааф, който продължи да бъде по-активен на терена и да създава опасни положения пред Ралф Фарман. Клаудио Писаро, Марко Марин и Уесли постоянно опитваха да затруднят вратаря на червено-черните, но повечето от шутовете им бяха неточни. Така се стигна до 58-та минута, когато Вердер все пак успя да излезе напред в резултата. Торстен Фрингс центрира остро от фаул, Халил Алтинтоп опита да избие с глава в ъглов удар, но вместо това той прати топката неспасяемо в собствената си врата - 0-1. Франкфуртци реагираха като ужилени и малко по-късно те пропиляха златен шанс да изравнят - в 64-та минута Теофанис Гекас бе изведен с дълъг пас сам срещу Тим Вийзе, нападателят си спря отлично топката и стреля силно от десетина метра, но вратарят на бременци отрази удара. При добавката Гекас би с глава от още по-близко разстояние, но Вийзе отново бе на точното място и спаси сигурен гол във вратата си. Минути по-късно гръцкият играч отново изкочи на чиста позиция в наказателното поле, но стража на гостите за пореден път съумя да го неутрализира. Натискът на Айнтрахт обаче бе много силен и в 83-та минута той даде резултат. Себастиан Юнг получи хубав пас отдясно, напредна и центрира към резервата Мартин Фенин, който с глава не остави никакъв шанс на Тим Вийзе - 1-1. До края момчетата на Кристоф Даум продължиха да бъдат по-агресивни, но нов сериозен пропуск на Теофанис Гекас им попречи да обърнат мача изцяло в своя полза.

АЙНТРАХТ - ВЕРДЕР 1-1

0-1 Халил Алтинтоп (58.-автогол)
1-1 Мартин Фенин (83.)

Състави:

Айнтрахт - Ралф Фарман, Георгиос Цавелас (70.-Бенямин Кьолер), Марко Рус, Майк Франц, Себастиан Юнг, Себастиан Роде (75.-Кайо), Пирмин Швеглер, Халил Алтинтоп, Александър Майер (70.-Мартин Фенин), Сони Кител, Теофанис Гекас
Старши треньор - Кристоф Даум

Вердер - Тим Вийзе, Микаел Силвестър, Петри Пасанен, Пер Мертезакер, Клеменс Фритц, Тим Боровски (81.-Филип Баргфреде), Торстен Фрингс, Уесли, Марко Марин, Дени Авдич (26.-Клаудио Писаро), Сандро Вагнер
Старши треньор - Томас Шааф

Главен арбитър - Флориан Майер (Бургдорф)
Стадион - "Комерц-банк Арена", град Франкфурт, 51 500 зрители
niki87

niki87

niki87 написа:

Age : 31

Aкo утре Левверкузен бие, интригата си е налице напълно!
unist_gp

unist_gp

Age : 45

ПисанеЗаглавие: Re: Бундеслига сезон 2010/11   Бундеслига сезон 2010/11 - Page 31 EmptyСъб Апр 09, 2011 12:39 pm

Интересни факти от кръга в Бундеслигата

1. Тобиас Швайнщайгер, по-малкият брат на Бастиан, е играч на Регенсбург (може би адашът вече го е споменал)

2. Стадионът на третолигиста Бабелсберг, носи гръмкото име на Карл Либкнехт. Един от проповедниците на комунизма по германските теоритории от началото на миналия век, разбира се, няма нищо общо с футбола.

3. Мюнхен 1860 ще бъдат спасени от арабски инвеститор. Днес той бе на стадиона и в негова чест Лъвовете бяха напечатали фланелки на арабски, а също така отнесоха гостите от Котбус с 4-0. В Оберхаузен, където спешно търсят инвеститори, се подиграваха злобно относно този начин на спасение в Мюнхен.

4. В мача Фрайбург-Хофенхайм бе отбелязан след две години прекъсване отново гол директно от корнер. Предният магьосник сторил това бе холандецът Брухинг за Ханофер96. Днес голът на Юлиан Шустер стана благодарение на ненамесата на Едсон Брафхайд. Холандецът беше най-слаб в редиците 1899, по късно направи дузпа и игра като цяло пободно на играч от А група. Ако беше получил червен картон може би щеше да е по-добре на Хофе.

5. Пак в този мач, Патрис Демба Сисе вкара своя 20-ти гол и по този начин се изравни с Тони Йебоа (Гана и Франкфурт), в историята на Бундеслигата за най-добър африкански играч в един сезон.

6. Феликс Магат се завърна на стадиона на Шалке с Волфсбург, като в последния домакински мач на сините беше именно той тренерът на домакините. Тази седмица Ралф Рангник се е оплакал, че Шалке разполага с прекалено голям кадър като индиректно за това е обвинил Магат. Коментарът на Магат е бил следния " Неслучайно Ралф е Професора. Като такъв той ще им намери мястото на всички"

7. Новият стадион на Майнц05 е готов. През изминалата седмица бяха монтирани и последните седалки.

8. На Клуба от Нюрнберг беше отменен напълно редовен гол в добавеното време на мача! След последния сигнал съдията Кнут Кирхер показа и червен картон на Ариен Робен за псуване посока съдията. Така Стъкленият от тъчлинията, ще липсва в мача срещу Леверкузен идната седмица.

9. Очаквайте по нататък репортаж от Хамбург-Дортмунд 1-1.
unist_gp

unist_gp

Age : 45

не вярвам, другата седмица Леверкузен гостува в Мюнхен, а Байерн ще се бори за третото място.... Не вярвам да легнат толкова лесно, все пак Хайнкес ще е тренер в Мюнхен следващия сезон. Миналия кръг Кайзерслаутерн подари 3те точки на Леверкузен и това малко пообърка сметките, но не виждам проблем да се получи заплануваното празнуване в последния кръг с Франкфурт по трибуните, а терена ще играе аматьорският втори отбор. А пък и първо Лверкузен трябва да бие Паули. в момента разликата от втория е цели 8 точки. Jump Around!

» Прогнози за сезон 2011/12 в А група
» Пълна програма 11/12 на мачовете в Германия, Бундеслига, Купа, Национални гарнитури

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Вертикалният Форум :: Футбол :: Германски Футбол-